top of page
BG3.jpg
Ek4.png

Online Psikolojik Danışma
 

Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla birlikte evlerimizde geçirdiğimiz zamanlar arttı. Bu yüzden birlikte yaşadığımız insanlarla daha da yakınlaştık. Bu durum bizlere bir anlamda yeni kapılar açarken bir anlamda ilişkilerimizi yıpranmaya açık hale getirdi. Birçoğumuz bu dönemde ebeveynlerimizle, çocuklarımızla, eşlerimizle, sevgililerimizle veya birlikte yaşadığımız kişilerle sorunlar yaşamışızdır. 
Rutinlerimizde meydana gelen bu değişim hepimizi strese soktu. Aynı zamanda bu değişimlerin sonunun ne zaman geleceğini bilmemek yani belirsizlik durumu bu stresin daha da artmasına neden oldu. Hayatımızdaki bu denge değişimi aslında birçok psikolojik problemi de beraberinde getirdi. Bu problemlerin çözümü için yardım aradığımızda ise karşımıza çevrimiçi psikolojik danışma kavramı çıkmaktadır. 

 

Online Psikolojik Danışma Nedir?
 

Online psikolojik danışma, bireysel veya grupla yürütülen bilgisayar ve teknolojiyi kullanarak uygulanan ruh sağlığı hizmeti olarak tanımlanmaktadır (Barak ve Grohol 2011; Richards ve Vigono 2020). Aslında birbirleri arasında mesafeler olan psikolojik danışman ve danışanları bir araya getirmek için teknolojinin kullanılmasıdır. Yardım almak için mesafelerin engel olmamasına katkı sağlar.
 

Ek4.png
bottom of page